Земельна політика є невід’ємною частиною доступності та сталості наших будинків, а також інклюзивності наших міст. Земельна політика також має вирішальне значення для прагнення України «Bulid back better» та справедливого відновлення. У 2023 році, ґрунтуючись на звіті PBL Rebuilding a Place to Call Home — Sharing knowledge for the recovery of Ukraine, ми запрошуємо експертів розглянути такі питання:

  • Які ключові законодавчі та структурні виклики в земельній політиці для досягнення збалансованого та інклюзивного відновлення будинків і місць?
  • Як можна узгодити використання приватної землі з суспільними інтересами та довгостроковими цілями кліматично нейтрального землекористування та забезпечення доступним житлом?
  • Які інструменти землекористування доступні та які слід розвивати в громадах для сприяння доступному житлу?
  • І, врешті, яка роль досліджень та установ на національному та місцевому рівнях у цьому відношенні?

російське вторгнення спричинило найгіршу гуманітарну та екологічну кризу в Європі з часів Другої світової війни, і Україна міє відбудувати житло для тих, хто його втратив. Земля необхідна для всіх функцій міського середовища – житла, а також шкіл, лікарень та транспортної інфраструктури. Загалом наше щоденне існування неможливе без землі. Але земля є дефіцитним, обмеженим ресурсом – надзвичайно обмеженим суспільним благом, яке неможливо примножити, але сьогодні ринок землі працює як ринок товару. Щоб відновити соціально, екологічно та економічно стійкі громади, необхідні нові фінансові та розподільні механізми, які враховують проблеми депопуляції, потенціали нового управління та місцеві потреби.

З 2021 року ЄС поставив собі за мету досягти нульового вилучення землі (No net land take) до 2050 року, у той час як в Україні, навіть після того, як стільки територій заміновано, усіяно снарядами, отруєно чи затоплено, ми кожного дня забираємо гектари землі з природного користування. Згідно з нещодавнім звітом GLOBSEC, близько 30 відсотків території України, понад 170 000 км2, потребуватимуть тривалих і дорогих операцій з очищення від мін та снарядів. Наразі муніципальна та державна земля продається через прості аукціони, а національні земельні та житлові стратегії відсутні. Гострі виклики зростають для західних регіонів із тиском на пошук земель для будівництва житла, сільського господарства та використання відновлюваних джерел енергії, тоді як на південному сході скорочення населення вимагає інноваційної та активної земельної політики, яка відповідає мінливим місцевим потребам і прагненням, і розуміє наявні обмеження.

Попереду величезний виклик, і формування необхідних доказів і знань є першим кроком до сталого відновлення житла.

Реєстраційна форма, Linkedin та Facebook

Матеріали/
Materials/
This is some text inside of a div block.
Анонс
Все

Відбудова місця, яке можна назвати домом — роль земельної політики

Земельна політика є невід’ємною частиною доступності та сталості наших будинків, а також інклюзивності наших міст. Земельна політика також має вирішальне значення для прагнення України «Bulid back better» та справедливого відновлення. У 2023 році, ґрунтуючись на звіті PBL Rebuilding a Place to Call Home — Sharing knowledge for the recovery of Ukraine, ми запрошуємо експертів.
Customer
Замовник
Team
Команда
Ihor Tyshchenko
Pavlo Fedoriv
Partners
Партнери
Kharkiv School of Architecture
RMIT-CUR
Дата
Date