Попередній досвідспроб «експортувати» бізнес-кейс ОПЖА в інші країни показав, що «copy-paste» непрацює. Правова та інституційна складність є надто високою. Тому нами булоухвалено рішення про законо-орієнтований підхід до проблеми. Громіздкийавстрійський закон LPH було скорочено до 18 параграфів на кількох сторінках.Таким чином, можна було б переосмислити таке законодавство в іншій країні, якщоцим зацікавляться особи, які ухвалюють рішення, та інші зацікавлені сторони.Підхід із модельними(зразковими) законами є звичайною практикою в ЄС.

Слідуючи австрійській моделі обмежено-прибуткового житла, передбачається створеннясектору житла для спільного блага (ЖСБ) для України. Так само як у Австрії, суб'єкти приватного права будуть виконувати публічні замовлення у цій сфері.Основними характеристиками житлових компанійдля спільного блага мають бути обмежена собівартістю ціна оренди, перевикористання доходів, прив’язкаактивів, обмежена підприємницька діяльність, зобов’язання будувати та суворийаудит і нагляд. З міркувань комплайєнсу рекомендується, щоб такий сектор був спершу обмежений муніципалітетами як акціонерами.  

У цьому дослідженні обговорюються умови, за яких ця модель може бутиперенесена в інші країни, зокрема ті, що перебувають у процесі відновлення,такі як Україна. Ми сподіваємось надихнути політиків у таких країнах. Якщо цедійсно є цікавим для них, то цей документ містить опис законодавчих норм длятакого сектора, які мають бути запроваджені в правовому середовищі, відмінномувід австрійського.

Ініціатива цього дослідження виникла від IIBW – Institute for Real Estate,Building and Housing Ltd. Ми раді, що Міністерство клімату Австрії, якевідповідає за ініціативу ЄС «Новий європейський Баухаус», негайно підтримало цюпропозицію та погодилися позиціонувати бізнес-кейс Австрійськихобмежено-прибуткових житлових асоціацій (ОПЖА) як внесок Австрії в ініціативуNEB Rebuild Ukraine.

Матеріали/
Materials/
This is some text inside of a div block.
Проєктний звіт

Житло для Спільного Блага (Звіт)

Австрійська модель обмежено-прибуткового житла для України
Customer
Замовник
IIBW
Team
Команда
Ігор Тищенко
Олександр Анісімов
Partners
Партнери
IIBW
Дата
Date
Лютий